Obilježavanje Međunarodnog dana zaštite močvara

Močvare su zbog svoje bioraznolikosti iznimno važna staništa, kojima se često ne pridaje potrebna pozornost, te se isušuju, onečiščuju i prekomjerno iskorištavaju za različite namjene. Kako bi se podigla svijest o vrijednosti močvarnih područja i važnosti njihova očuvanja, godine 1971. potpisana je “Ramsarska konvencija o močvarama” u iranskom gradu Ramsaru, te je poslužila kao polazište za obilježavanje Međunarodnog dana zaštite močvara.

Danas smo zajedno s našim dragim učenicima obilježili Međunarodni dan zaštite močvara na jedinstven i edukativan način! Kroz raznolike aktivnosti poput memory igre, izlaganja pomoću PowerPoint prezentacija, razgovora, pisanja poruka za očuvanje močvara te izrade vlastitih močvarnih područja, naša djeca su istraživala i učila o važnosti očuvanja ovih prirodnih blaga i njihove bogate bioraznolikosti. 🦋🌱

S ponosom možemo reći da su naši učenici pokazali veliki interes i strast prema očuvanju prirode, aktivno sudjelujući u svim događanjima. Njihova kreativnost došla je do izražaja kroz slikanje vlastitih vizija močvarnih područja.

Nadamo se da će ova iskustva potaknu ljubav prema prirodi i odgovornost prema njezinom očuvanju kod naših budućih generacija! 🌿🌍

Zašto nas

odabrati?

  • Kandidati smo za provedbu međunarodnoga IB PYP programa
  • Nastavu provodimo na hrvatskom i engleskom jeziku
  • Prva smo privatna osnovna škola u Sesvetama tako da će nas neki od vas odabrati zbog lokacije
  • Razredi su manji što dopušta svakome djetetu da se izrazi, a također omogućuje učiteljima individualniji rad
  • Prostor Škole je moderno opremljen sa različitim materijalima za rad i igru koji potiču učenike na učenje
  • Provodimo međunarodni program koji je usklađen s kurikulumum nadležnog Ministarstva
  • Svakoga dana pazimo na zdravu i raznoliku prehranu
  • Učitelji su u svakodnevnom kontaktu s roditeljima te jednom tjedno roditeljima šalju tabelu postignuća učenika i plan daljnjega rada
  • Osim nastave tjelesne i zdravstvene kulture učenici svaki dan borave na svježem zraku u osiguranom dvorištu škole

Dogovorite sastanak

Ispunite formu i odgovoriti ćemo Vam u najkraćem mogućem roku